Protez Tırnak

Protez Tırnak
Güzellik ve bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biri de protez tırnaktır. Protez tırnak kişiye sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bir uygulamadır. Protez tırnak kadınlara büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Sürekli manikür yaptırmak ihtiyacı hisseden kadınları büyük bir zahmetten kurtarmaktadır. Takma tırnak gibi zahmetli uygulamalardan daha kolay uygulanan bir yöntemdir ve daha doğal bir görünüm sağlar. Hatta kişinin kendi tırnaklarıymış gibi görünür.
Protez tırnak kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermez. Ve gerçek tırnağın nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasını sağlar.
Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir?
  Özellikle tırnaklarınızı yeme gibi probleminiz var ve kendinize bu konuda hakim olamıyorsanız protez tırnak tam size göre.
  Kırılgan tırnaklara sahip bayanlar için idealdir.
    Tırnak uzatmaya zaman ayıramayan iş kadınları için bulunmaz fırsattır.
      Müzik, dikiş gibi tırnakların yoğun olarak kullanılacağı işlerde çalışanların yaptırmasında bir sıkıntı yoktur.

       Kimler Protez Tırnak Yaptıramaz? Tırnaklarında yada ellerinde mantar gibi bulaşıcı hastalıkları olan kişilere protez tırnak yapılamaz. Fakat tedavi edilip tamamen kurtulduktan sonra uygulanmasında sıkıntı olmamaktadır.. Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?
        Protez tırnak; her türlü el ve tırnak cinsine uygulanabilir.
         Protez tırnak yaptıracak bayanlara öncelikle tırnaklarının yapısında bir takma tırnak yerleştirilir.
          Ancak bu tırnak bütün yüzeye yapıştırılmaz. Çünkü iç kısmını kaplayacak şekilde uca doğru yapıştırılır.
           Protez Tırnak yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın seviyesine kadar törpülenmesi gerekmekte. Yani Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit hale gelmesi gerekir.
            Tırnak yüzeyi törpü ile eşit seviyeye getirildikten sonra akrilik kullanılır. Akrilik ve jel olmak üzere 2 farklı çeşit uygulama vardır. Ancak en çok kullanılan akrilik işlemdir.
             Tırnak yüzeyine akrilik uygulanıktan sonra; daha pürüzlü bir hal alır. Bundan dolayı tırnak yüzeyine tekrar tekrar törpü işlemi yapılmalı. Törpü yapılarak parlatılması sağlanmalıdır.
              Tırnaklarınızı canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük işlerinize dönebilirsiniz. Bu işlem yaklaşık 1,5 saat sürer.
               Protez tırnak uygulandıktan sonra; yaklaşık 1 ay süre içerisinde yenilenmesi gerekir. Yenilenme yapılmasının amacı; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bundan dolayı tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmeli.