Yoğun Cilt Bakımı

YOĞUN CİLT BAKIMI
Cilt herkes için çok önem taşır ve kişiler cildine hem sağlık açısından, hem de estetik açıdan iyi bakmalıdır. Bu yüzden düzenli olarak cilt bakımı yaptırılmalıdır.
Yoğun cilt bakımı, kişinin cilt problemlerinin belirlenip, ona uygun terapinin seçilerek uygulanması işlemidir. Yoğun cilt bakımı profesyonel ürünlerle ve uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bakım esnasında cilt analizinin doğru yapılması ve doğru ürünler kullanılması son derece önemlidir. Yoğun cilt bakımı, genç, yaşlı, hamile, kadın, erkek herkese uygulanabilir. Yapılan bu yoğun bakımdan sonra kişinin günlük bakımlarını evde devam ettirmesi de cilt sağlığı ve güzelliği için çok önemlidir.
Yoğun cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesi, akne ve sivilcelerin kontrol altına alınması, antiaging ve cildin toparlanması, lekelerin kontrol altına alınması, cilde nem vermek, cildin hassasiyetini, yağlanmasını kontrol altına almak gibi amaçlarla yapılır.
Yoğun Cilt bakımı hangi aşamalardan oluşur?
  Cildin uzman tarafından analiz edilmesi
  Cildin derinlemesine temizlenmesi
  Cildin peeling ile ölü derilerinden arındırılması
  Cilde buhar verilerek gözeneklerin açılması
  Ciltteki siyah nokta, yağ butonu, milyaların temizlenmesi
  Yüksek frekans yardımıyla gözeneklerin sıkılaştırılması, cildin dezenfekte edilmesi
  Cildin ihtiyacına yönelik maske uygulanması
  Cilde uygun serum ve kremlerin masaj yardımıyla uygulanması
  Yoğun cilt bakımı cildin problemine göre 1-1,5 ayda bir kez tekrarlanmalıdır.

Cildimiz Neden Yaşlanır?
  Genetik faktörlere bağlı dış yaşlanma: Bu yaşlanma anne ve babadan geçen genetik olarak programlanmıştır ve değiştirilemez
    Çevresel faktörlere bağlı dış yaşlanma: Bu yaşlanmada en önemli etken güneş ışınlarıdır (Foto yaşlanma). Eğer cildimizi koruyup ve bakımını yaptırmaz isek; Güneş ciltteki kollojeni bozar, lekelere ve cilt kanserine sebep olabilir.Ayrıca; sigara, alkol, madde bağımlılığı, kötü beslenme, yanlış kozmetik ürün kullanımı, yetersiz uyku, hava kirliliği, mevsim değişmeleri, stres, hormonal bozukluklar cilt yaşlanmalarını hızlandıran faktörlerdendir.

   Yaşlanma sürecinin % 20 si iç faktörlere, % 80 i dış faktörlere bağlıdır.
   Cilt Bakımı Neden Gerekli?
   Cildimiz gün boyu çevre koşullarının etkisi ile kirlenir. Egzoz dumanları, makyaj kalıntıları, cildin kendi salgıları, mikroorganizmalar cilt üzerinde birikir ve cildin normal işlevlerini yerine getirmesini engeller.
   Cilt bakımı cildin temizlenerek ve uygun ürünlerle desteklenerek bu olumsuz faktörlerin etkilerini ortadan kaldırır. Cildi ölü hücrelerden arındırarak, yatıştırır. Koruyucu bir tabaka oluşturur. Cildin normal işlevlerini devam ettirmesini sağlar. Cildimizde bulunan üst derideki hücreler zamanla ölür ve dökülür, yerine en aşağıdan gelen genç hücreler geçer ve bu döngü ayda bir kez devam eder. Yaşlanmayla bu döngü yavaşlar. Eski hücreler yenilenemez ve atılamaz. Cilt daha pürüzlü, kaba ve nemsiz olur. Cildin ışıltılı ve parlak görünümü kaybolur. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için cildimiz sorunlu olsun veya olmasın ayda bir kez cilt bakımı yaptırmamız, cilt sağlığı ve güzelliğimizi korumamız açısından gereklidir.
   Cildimize düzenli bakım yaptırmamız ve bunu ev ürünleri ile desteklememiz geleceğe yönelik cildimize yaptığımız bir yatırımdır. Geçen yıllara karşı koymak, zamanı durdurmak çok zor. Fakat ilerlemiş yaşa rağmen, yaşıtlarınıza göre daha genç, sağlıklı, pırıl pırıl aydınlık bir cilde sahip olmak elinizde, yeter ki siz isteyin...