Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir ?

Protez tırnak nedir : Ttırnağınızın üstüne uygulanan Protez tırnak, tırnakları geç uzayanlar ve tırnaklarına şekil vereyemenler için hazır bulunan uzun tırnaklardır. Protez tırnak gerçek tırnağızın üzerine bir kaç koruyucu maddeler konduktan sonra yapılmaktadır. Bundan dolayı kesinlikle gerçek tırnağınıza zarar vermemektedir. Protez tırnak için herhangi bir zaman sınırı bulunmamaktadır. Düzenli olarak bakımları yapılırsa sonra yaklaşık yarım sene boyunca kalabilir. Aynı zamanda dilediğiniz vakitte kolayca çıkarılabilir.

Protez tırnak; Bayanlar için çok kullanışl olan bir protez tırnak türüdür. Takma tırnaklardan daha çok kullanışlı olan protez tırnak; her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz ve oldukça güzel görünen tırnak çeşididir.

Protez Tırnak Kullanımı
Protez tırnak sizden bir parça gibi olduğundan dolayı fazlalık gibi hissetmezsiniz. Tamamen doğal bir görünümü olan protez tırnağa oje bile sürebilirsiniz. Hatta oje gerçek tırnaktaki ojeye  göre daha kalıcı olmaktadır. Uzunluğunu isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Protez tırnağınız kimyasal maddelere temas etmemesine özen göstermelisiniz. Örneğin bulaşık yıkarken yada temizlik yaparken kesinlikle eldiven kullanmanız gerekmekte.Aynı zamanda ojenizi aseton içermeyen çıkarıcılar ile çıkarın. Aynı zamanda şampuan yada sabun gibi maddelerden etkilenmemektedir.

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir ?
Özellikle tırnaklarınızı yeme gibi probleminiz var ve kendinize bu konuda hakim olamıyorsanız protez tırnak tam size göre.
Kırılgan tırnaklara sahip bayanlar için idealdir.
Tırnak uzatmaya zaman ayıramayan iş kadınları için bulunmaz fırsattır.
Müzik, dikiş gibi tırnakların yoğun olarak kullanılacağı işlerde çalışanların yaptırmasında bir sıkıntı yoktur..

Kimler Protez Tırnak Yaptıramaz ?
Tırnaklarında yada ellerinde mantar gibi bulaşıcı hastalıkları olan kişilere protez tırnak yapılamaz. Fakat tedavi edilip tamamen kurtulduktan sonra uygulanmasında sıkıntı olmamaktadır..

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır ?
Protez tırnak; her türlü el ve tırnak cinsine uygulanabilir.
Protez tırnak yaptıracak bayanlara öncelikle tırnaklarının yapısında bir takma tırnak yerleştirilir. Ancak bu tırnak bütün yüzeye yapıştırılmaz. Çünkü iç kısmını kaplayacak şekilde uca doğru yapıştırılır.
Protez Tırnak yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın seviyesine kadar törpülenmesi gerekmekte. Yani Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit hale gelmesi gerekir.
Tırnak yüzeyi törpü ile eşit seviyeye getirildikten sonra akrilik kullanılır. Akrilik ve jel olmak üzere 2 farklı çeşit uygulama vardır. Ancak en çok kullanılan akrilik işlemdir.
Tırnak yüzeyine akrilik uygulanıktan sonra; daha pürüzlü bir hal alır. Bundan dolayı tırnak yüzeyine tekrar tekrar törpü işlemi yapılmalı. Törpü yapılarak parlatılması sağlanmalıdır.
Tırnaklarınızı canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük işlerinize dönebilirsiniz. Bu işlem yaklaşık 1,5 saat sürer.
Protez tırnak uygulandıktan sonra; yaklaşık 1 ay süre içerisinde yenilenmesi gerekir. Yenilenme yapılmasının amacı; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bundan dolayı tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmeli.